Коли відбувається заміна старих дерев'яних вікон на практичні металопластикові конструкції, господині з полегшенням зітхають, адже пластикові вікна вимагають мінімального догляду. Не потрібно щоліта їх фарбувати, восени утеплювати і протягом року з великими зусиллями відмивати рами.

Догляд за ПВХ також повинен бути, щоб зберегти його відмінний вигляд і функціональність на довгі роки, Досить приділяти вікнам ПВХ по 15-20 хвилин кілька разів на рік і вони будуть служити десятиліттями. Відбудеться це за умови, що ви знаєте, як правильно доглядати за пластиковими вікнами

Спеціального обслуговування і професійних майстрів не потрібно. Як доглядати за ними зможе навчитися будь господар і господиня.

Пропонуємо короткі рекомендації:

• Догляд за ущільнювачами повинен бути регулярним, щоб вони не втрачали своїх якостей - захисту приміщення від протягів, пилу та шуму. Гумові еластичні ущільнювачі стоять по всьому периметру рами і стулок, за допомогою їх відбувається щільне прилягання вікон. Досить 2 рази на рік їх ретельно відмивати від бруду простим мильним розчином, потім просушувати і змащувати силіконовим маслом.

• Догляд за ПВХ профілем включає їх чистку за допомогою спеціальних миючих препаратів. Миючий засіб слід наносити на пластикову раму за допомогою м'яких тканин і залишати до висихання, потім оброблену поверхню протирати вологою ганчіркою. Ні в якому разі не можна використовувати для цього абразивні речовини і розчинники. Підвіконня - невід'ємна частина всієї віконної конструкції, тому йому потрібно таку ж увагу.

• Догляд за фурнітурою - це її мастило 2 рази на рік машинним маслом або технічним вазеліном. За необхідності потрібно підкручування кріплення ручок.

• Догляд за склопакетами - це насамперед захист від ударів і пошкоджень, щоб запобігти появі тріщин, подряпин. У такому випадку склопакети можуть експлуатуватися десятиліттями. Вони просто миються по мірі необхідності, для цього використовуються миючі засоби, що не містять агресивних компонентів - розчинників, абразивів. Неприпустимо при їх миття видаляти бруд за допомогою гострих предметів.

• Догляд за дренажними (водовідвідними) отворами також необхідний, щоб здійснювався висновок вологи назовні. Природно, що періодично вони будуть забиватися брудом, тому від неї потрібно регулярно позбавлятися.

 

Догляд за пластиковими вікнами взимку включає провітрювання квартири кілька разів на добу по 10-20 хвилин. Цим досягається зменшення вологості в приміщенні - не утворюється конденсат на склопакетах, що не замокати укоси. Пластикові вікна потіють саме через те, що вони герметичні і в зимовий період відбувається зміна температурного і вологісного режиму будинку.